כולנו מכירים את הרגע הזה כשיום ההולדת של הBFF מתקרב / האחיינית חוגגת בת-מצווש / יום הנישואים של ההורים חל עוד שבוע / סבתא קיבלה בשעה טובה רישיון נהיגה – ואנחנו רוצים לתת להם מתנה מקורית ומשמחת, שוברים את הראש ומתלבטים אבל לא מצליחים לחשוב על המתנה המושלמת.. אז אנחנו באסקייפ גיים קג”ב כאן בשביל לספר לכם על היתרונות הבולטים של מתנה חווייתית לעומת מתנה חומרית!

# מתנות חומריות .vs חוויות = שמחה

נסו לחשוב על מתנה חומרית שקיבלתם בשנה החולפת. כמה שמחה אתם חשים כאשר אתם חושבים על המתנה הזו עכשיו? וכעת תחשבו על טיול או אירוע שהשתתפתם בו בשנה החולפת. כמה שמחה עולה בכם כשאתם חושבים על החוויה הזו? הבושם שקיבלנו ליום ההולדת, גם אם אנחנו משתמשים בו לעתים קרובות, לא מעלה בנו תחושות שמחה, הנאה והתרגשות כמו אלה שעולות בנו כשאנו חושבים על הסופ”ש ההוא שבילינו עם החבר’ה בפסטיבל, הטיול המשפחתי בחו”ל בקיץ שעבר, או אותה הופעה מעולה של הלהקה האהובה עלינו שהתמזל מזלנו להיות בה.

# אבל האם מתנה חומרית שמחזיקה מעמד זמן רב לא עדיפה על אירוע חד-פעמי?

הנחה שגויה ומאד רווחת היא שמתנה חומרית עדיפה על טיול או הופעה למשל, שהם חוויות רגעיות וחולפות, כי המתנה החומרית מחזיקה אצלנו מעמד זמן רב יותר. אולם המחקרים מצביעים על תופעה הפוכה – חפצים אמנם מחזיקים פיזית זמן רב יותר מחוויות, אבל תחושת השמחה שמקושרת אצלנו לסמארטפון החדש או לבגדי המעצבים הולכת ומתפוגגת במהרה, ולעומת זאת מסיבת הצוות האחרונה שלכם, זוכרים אותה נכון? עד היום עולים בכם זיכרונות מצחיקים ומשמחים מהכיף שחוויתם בה.

# ההיבט החברתי במתנה חווייתית

מתנות חומריות כמו בגדים, תכשיטים, גאדג’טים או תמרוקים בדרך כלל מיועדות לשימוש עצמי שלנו, ואילו מתנות חווייתיות כגון חופשות, טיולים או משחק באסקייפ רום קג”ב (קריצה קריצה) בדרך כלל נעשות בזוג או בקבוצה. מכאן נובעת הסיבה לכך שחוויות אלה, בניגוד למתנות חומריות, מקושרות אצלנו לתחושות נעימות ושמחות, כי יש בהן את הערך המוסף של זמן איכות וגיבוש עם חברים וקרובים, אנשים יקרים ואהובים לנו.

# המדע ואסקייפ רום KGB יודעים הכי טוב

החוויות שחווינו תופסות חלק גדול ומרכזי יותר בתוכנו לעומת החלק שתופסים החפצים החומריים השייכים לנו. אנחנו יכולים לאהוב את החפצים שלנו, ואפילו להרגיש מזוהים איתם ולהגדיר את עצמנו בצורה מסוימת באמצעותם, אבל הם עדין חלק נפרד מאיתנו- בניגוד לחוויות שחווינו ושהן כעת חלק בלתי נפרד מאיתנו. אנחנו למעשה סך כל החוויות שחווינו. מחקרים פסיכולוגיים מוכיחים שוב ושוב שחוויות מביאות לאנשים יותר אושר מאשר רכוש מביא. בדיוק בגלל זה, אנחנו באסקייפ גיים מזמינים אתכם לתת שובר מתנה למתנה חווייתית, במקום מתנה חומרית, לאנשים היקרים בחייכם. אם תבחרו לבלות שעה בבריחה מאסקייפ רום קג”ב שלנו, האסקייפ רום החווייתי בארץ – בהשתתפות שחקן – מובטחת לכם וליקיריכם חוויה בלתי נשכחת וכיפית, מגבשת ושמחה! 🙂

 

להזמנת שובר מתנה לאסקייפ רום קג”ב – חדר הבריחה החווייתי בישראל!

הזמן משחק