# תקשורת

משחק בחדר בריחה הוא הזדמנות מצוינת לתרגל את כישורי התקשורת שלכם כקבוצה! הרמזים בחדר לרוב מחוברים בדרך כלשהי. כאשר אתם משחקים בקבוצה גדולה בחדר, כנראה שתמצאו כל מיני חפצים ורמזים. אם לא תספרו מה מצאתם, לא תשתפו מידע, אם לא תדברו ביחד על החידות, אם לא תגידו מה אתם חושבים ומציעים ותקשיבו למה שחבריכם חושבים, המשחק שלכם יהיה אבוד. שבעה ראשים טובים יותר מאחד 🙂

# חלוקת תפקידים טבעית

בין אם אתם משחקים בזוג, עם המשפחה, עם חברים או עם הצוות בעבודה, מעניין מאד לבחון את חלוקת התפקידים ביניכם בתוך חדר הבריחה.

למשל, במשחק עם בן/בת הזוג נסו לשים לב האם אחד מכם דומיננטי יותר ומוביל, והשני הולך אחריו? האם הקצב שלכם זהה, או שכל אחד מכם חושב ופועל בקצב שונה? האם אתם מצליחים לתפקד יחד בצורה אפקטיבית תחת לחץ?

במשחק עם חברים לעבודה, מעניין לשים לב האם יש משתתף אחד שמנהיג את הקבוצה? אולי זה הבוס, ואולי דווקא אדם אחר שאינו הבוס לוקח את ההנהגה בתוך החדר? האם המשתתפים האחרים מקשיבים לו? האם האנשים הקולניים בעבודה קולניים גם במשחק? האם העובדים היוזמים לוקחים יוזמה גם במשחק? מי שקט? מי יצירתי?

במשחק עם המשפחה, נסו למשל לראות מה התפקיד של ההורים בתוך החדר? האם הם מהווים דמות סמכותית, מובילה? האם נותנים מקום לילדים? אולי חלוקת התפקידים בין הורים וילדים מתהפכת בתוך חדר הבריחה? איך נראית הדינמיקה בין האחים?

# פעילות גיבוש מומלצת

בין אם אתם רוצים לחגוג עם המשפחה והחברים או לקיים יום גיבוש לעובדים, חדר בריחה הוא אלטרנטיבה נהדרת. המשחק בחדר הבריחה מצריך חשיבה יצירתית, הקשבה ושיתוף פעולה בין כל חברי הקבוצה. המשחק מאפשר למשתתפים לבחון את יכולות הפעולה שלהם תחת לחץ. האדרנלין וההומור בחדר תורמים לחוויה משותפת, מקרבת ומגבשת עבור כל חברי הקבוצה.

# משחק בקבוצות גדולות

החידות בחדרי הבריחה מתאימות למספר מוגבל של אנשים בכל רגע נתון. כדי שכל משתתף ייקח חלק פעיל במשחק וימצה את כישוריו, מומלץ לשחק עד 6-7 אנשים בחדר ולא מעבר לכך. אז מה עושים כשרוצים לשחק 20 משתתפים ביחד? במיוחד כדי לענות על הצורך הזה פתחנו במתחם אסקייפ גיים קג”ב שלושה חדרי בריחה זהים, וכיום אנו המתחם היחיד בארץ בו ניתן לשחק בקבוצה גדולה, במקביל, בשלושה חדרי בריחה זהים. המשחק בחדרי הבריחה הזהים מאפשר לקבוצות גדולות לחוות את אותו החדר, ליהנות מהחוויה המשותפת, ויחד עם זאת כל אחד מהמשתתפים לוקח חלק פעיל במשחק, וחווה את החדר והחידות באופן מושלם!

# מה עושים כשיוצאים מהחדר בריחה?

עבדתם קשה, הזעתם, פחדתם, צחקתם ו..הצלחתם בשעה טובה לברוח מהחדר! אם עכשיו אתם רעבים וצמאים, אל דאגה! מתחם חדרי הבריחה שלנו ממוקם במרכז תל אביב, מרחק מספר דקות הליכה מרחוב הארבעה וממתחם שרונה, המציע שלל מסעדות, בארים, חנויות ופעילויות תרבות. אז קדימה, מחכים לכם בKGB 🙂

הזמן משחק