קבעתם עם החברים, עם הדודה, עם הדייט הלוהט, מתכננים לשחק יחד בחדר בריחה? בין אם זו הפעם הראשונה שלכם, ובין אם שיחקתם בחדרי בריחה רבים והיד עוד נטויה, אסקייפ גיים שמחים לרכז עבורכם את עשרת הטיפים המועילים ביותר בדרך למשחק מוצלח ומהנה בחדרי בריחה!

#1 בצעו סריקה יסודית של החדר

כשאתם נכנסים לחדר חשוב לקחת את הזמן ולבחון את כולו ביסודיות, לשים לב לכל פרט, לחפש רמזים, לזהות את החידות. ניתן לחלק את סריקת החדר בין חברי הקבוצה, כך אתם מבטיחים בחינה יסודית, ומונעים מצב של בחינה כפולה של חלקים מסוימים בחדר לעומת חלקים אחרים שנשכחו ולא בוצעה בהם סריקה כלל.

#2 שתפו מידע עם שאר חברי הקבוצה

ברגע שמצאתם רמז, ספרו על כך לשאר חברי הקבוצה. הזה יעזור לכם לפתור את החידות ביעילות וימנע בזבוז של זמן יקר. כשתאם מתמודדים עם פתרון חידה, חישבו בקול, שתפו אחד את השני ברעיונות, הקשיבו, נסו את הרעיונות המשוגעים שכל אחד מכם מציע, כך פועלות קבוצות שמצליחות בחדרי בריחה. גם אם רעיון מסוים לא קידם אתכם לפתרון, לפחות היה כיף!

#3 נסו לפתור מספר חידות במקביל

כאשר יש בחדר חידות נוספות שעדין לא פתרתם, אל תהיו צופים מהצד באותה חידה. הכי יעיל להתפרש על שאר החידות בחדר במקביל, לעבוד על חידה שאנשים אחרים לא עובדים עליה עדין. דווקא פה צריך אתכם, כי כולם עובדים על משהו אחר ואתם יכולים לסייע בהתקדמות במשחק, ואולי להגיע לתובנה חדשה שהאחרים לא הגיעו אליה.

#4  הישארו דינמיים

גם אם האווירה במשחק נהיית לפעמים כאוטית, חשוב שלא תיכנסו למצב של שיתוק. המשיכו לבחון את כל מה שסביבכם, לנסות להזיז דברים ולהשתמש בהם. במידה וניסיתם שוב ושוב לפתור חידה בדרך מסוימת ולא הצלחתם, נסו כיוון אחר. הפתרון נמצא שם, להיתקע על משהו שלא הוכיח את עצמו לא יקדם אתכם במשחק. גם אם יש הרבה מסיחים במשחק שיסיחו את דעתכם, גם אם תשתמשו ברמזים בצורה לא נכונה, בסופו של דבר תתחילו לראות קשרים בין חפצים ורמזים ולחבר דברים בצורה הנכונה בדרך לפתרון החידות.

#5 התחלפו ביניכם בפתרון החידות

אם נתקעתם הרבה זמן בפענוח חידה כלשהי, קראו לאחד מחברי הקבוצה שיחליף אתכם – הוא עשוי להסתכל על החידה במבט רענן או שונה מכם ולהגיע כך לפתרון. אם אף אחד מכם לא הצליח לפענח את החידה- כנראה שעדין חסר לכם מרכיב/ים בדרך לפתרון החידה.

#6 חישבו פשוט

חדרי הבריחה מיועדים למגוון רחב של אנשים, כך שברוב המקרים החידות לא מבוססות על ידע קודם, ניסיון, או חישובים מסובכים. המטרה בחדרי בריחה היא ליהנות, והפתרונות לחידות לרוב קלסיים בפשטותם. חישבו פשוט ואל תסטו לכיוונים מאד סבוכים ומורכבים, כנראה שזה רק ירחיק אתכם מהפתרון.

#7 הימנעו מהפעלת כוח

בחדרי בריחה כל מה שאתם צריכים נמצא בהישג ידכם, אין צורך להביא מקדחה מהבית ולפרק קירות, אין צורך לשבור ידיות ומנעולים. נסו לשים לב לדברים יוצאים דופן בחדר, אלה ירמזו לכם על הכיוון לפתרון החידה.

#8 הסתכלו על התמונה הרחבה

הקפידו לעשות סקירת מצב כללית של כל מה שכבר אספתם ועשיתם בחדר, כל מה שחסר, כמה חידות נמצאות כרגע בעשייה וכו’,  כך לא תפספסו פרטים וחידות ותוכלו להתקדם במשחק ביעילות.

#9 עשו סדר בחפצים שברשותכם

סדרו את כל החפצים שהשתמשתם בהם בערמה אחת, ואת החפצים שעדין לא השתמשתם בהם בערימה נפרדת. כך תימנעו משימוש חוזר ולא מועיל בחפצים (לדוגמה מפתח שכבר פתח מנעול מסוים), ותוכלו להבחין ביתר קלות בקשרים מסוימים בין חפצים שונים שעדין לא השתמשתם בהם.

#10 הטיפ הכי חשוב

תשכחו מהטיפים שלנו, אל תתנו להם לעצור אתכם מלעשות כיף! חדר בריחה הוא מקום מאתגר ומהנה ביותר לבלות בו עם בני/ות זוג, חברים, משפחה, עמיתים לעבודה- זה לא משנה אם הצלחתם לצאת מהחדר או לא, מה שחשוב הוא שתיהנו מהחוויה, תצחקו, תתרגשו, תשקיעו בפתירת החידות, ולא שתרוצו מהר מהר ממקום למקום רק כדי לנצח במשחק. המשחק יכול להיות קשה ויחד עם זאת מאד מספק, התרכזו במשחק עצמו, ובחברים שמשחקים אתכם, לא בתוצאה הסופית, ומובטחת לכם חוויה מיוחדת ובלתי נשכחת ובעיקר המון המון כיף!

הזמן משחק